• جمعه ۲۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 984-4985-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

امام جمعه بجنورد:

انقلاب اسلامی ارزان به دست نیامده است

نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی گفت: انقلاب اسلامی را به بهای ارزانی به دست نیاورده ایم که به آسانی آن را از دست بدهیم

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی در پیش از خطبه های نماز جمعه قم در مصلی قدس عنوان کرد: انقلاب اسلامی به واسطه تلاش گسترده و مجاهدت های علما، جوانان و مردم به وجود آمده است.

امام جمعه بجنورد افزود: انقلاب اسلامی را به بهای ارزانی به دست نیاورده ایم که به آسانی آن را از دست بدهیم؛ انقلاب اسلامی مسیری 40 ساله را با تکیه بر ولایت مداری و رهنمون های امام(ره) و آیت الله خامنه ای و پشتوانه های مردمی پیموده است.

آیت الله یعقوبی بیان کرد:این انقلاب متعلق به محرومان و پابرهنگان است؛ مسئولان باید یاور محرومانی باشند که صاحبان اصلی این انقلاب هستند.

وی گفت:انقلاب اسلامی با همت های بلند و ایثارگری های فراوانی شکل گرفت و رهبر انقلاب در بیانیه دوم انقلاب بر همت ملت ایران و جوانان و همچنین خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی تاکید داشتند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی افزود:ولایت فقیه یکی از نعمت های خدا به ملت ایران است و باید قدردان این نعمت الهی باشیم.

وی تصریح کرد:ما در طول انقلاب مقابل استکبار ایستاده ایم و حاضر نشدیم بله قربان گوی مستکبران باشیم،اگر کسی تصور کند با تسلیم شدن به مستکبران،مشکلات مان حل می شود تصور غلطی است زیرا آن ها با اصل نظام و انقلاب مخالف هستند.

آیت الله یعقوبی بیان کرد:انقلاب اسلامی فرهنگ مقاومت را تبیین و آن را به کشورهای مختلف صادر کرد،همه کشورهای آزاده باید از وابستگی خفت بار به استکبار جهانی رها شوند.

وی گفت:شعار مرگ بر آمریکا ملت ایران تا هنگام ریشه کنی استکبار و تا زمانی که غارتگری و ظلم وجود دارد تداوم خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی عنوان کرد: انقلاب اسلامی، دشمنی به نام استکبار دارد و تا استکبار وجود دارد، شعارهای کوبنده انقلاب نیز علیه مستکبران وجو ادامه دارد.

وی اظهار کرد:توجه به ظرفیت های داخلی و اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی به نفت و حمایت از محرومان و ضعیفان از جمله رموز مهم در ایستادگی و مقاومت است.

آیت الله یعقوبی با اشاره به بیانات اخیر رهبری در جمع امامان جمعه کشور عنوان کرد:۹۰۰ امام جمعه هم اکنون در کشور هستند که در هر هفته مردم را با آموزه های دینی و معارف اهل بیت (ع) آشنا می کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: