• یکشنبه ۳۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-13814-5
  • خبرنگار : 57010
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

دستگاه های اجرایی استان قم مورد ارزیابی مدیریت سبز قرار می گیرند


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: دستگاههای اجرایی استان قم بر اساس شاخص های شش گانه که آیین نامه اجرایی آن به تازگی مورد تصویب هیأت دولت قرار گرفته است، مورد ارزیابی مدیریت سبز قرار گرفته و سه دستگاه که کمترین امتیاز را کسب کرده باشند، اعلام عمومی می شوند.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی با اشاره به تصویب آیین نامه اجرایی بند (ز) ماده 38 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، گفت: دستگاه¬های اجرایی استان قم بر اساس شاخص های شش گانه این آیین نامه اجرایی، مورد ارزیابی مدیریت سبز قرار می گیرند.

وی مدیریت سبز را مجموعه ای از مطالعات و اقدامات جامع، هدفمند و مستمر برای استفاده بهینه از منابع و کاهش اثرات سوء بر منابع زیستی دانست و افزود: الگوی صحیح مصرف نیز سطحی از مصرف منابع است که ضمن تأمین مناسب نیاز، کمترین آثار و پیامدهای زیست محیطی و بیشترین صرفه جویی در هزینه ها و منابع را به همراه دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در ادامه بیان کرد: مصرف انرژی، مصرف آب، مدیریت پسماند عادی، مصرف سوخت وسایل نقلیه، ساختمان ها و تجهیزات و آموزش و فرهنگسازی، شش شاخصی هستند که در دستگاههای اجرایی مورد ارزیابی قرار گرفته و امتیاز هریک از آنها محاسبه می شود.

وی با بیان اینکه عملکرد دستگاه¬های اجرایی در خصوص برنامه مدیریت سبز به عنوان یکی از شاخص های عمومی ارزیابی عملکرد به میزان 75 امتیاز خواهد بود، تصریح کرد: سالانه سه دستگاه اجرایی برتر در این رابطه معرفی و تقدیر می شوند، همچنین سه دستگاه اجرایی دارای کمترین امتیاز ضمن تذکر کتبی، اعلام عمومی خواهند شد.

موسوی با بیان اینکه دستگاههای اجرایی که بیش از 90 درصد امتیاز اجرای مدیریت سبز را کسب کرده اند، می توانند کارکنان مؤثر خود در این امر را مورد تقدیر مالی قرار دهند، خاطرنشان کرد: مبالغ صرفه جویی شده ناشی از اجرای برنامه مدیریت سبز، پس از کسر هزینه های تعمیر و تجهیز در این راستا، به صورت مساوی به کارکنان همان دستگاه پرداخت می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: