• چهارشنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-3414-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس اتاق بازرگانی قم:

بخش نامه ها، نباید تولید داخلی را مختل کند

رئیس اتاق بازرگانی قم گفت: بخش نامه ها و ابلاغیه های اداری، نباید تولید داخلی را مختل کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، ابوالفضل خاکی ظهر امروز در بیست و هفتمین جلسه شورای گفت و گوی بخش خصوصی با دولت در استانداری قم عنوان کرد: توسعه و پیشرفت کشور در گرو رشد تولید داخلی و عدم وابستگی به واردات است.

رئیس اتاق بازرگانی قم افزود: صنعت گران، بازرگانان و کشاورزان از ابتدای انقلاب اسلامی چه در دوران دفاع مقدس و یا دوران سازندگی و در شرایط فعلی هر چه در توان داشتند برای اعتلای این مرز و بوم به کار گرفتند.

وی بیان کرد: اقشار جامعه ما نیز در طول سالیان گذشته، تحریم ها را تحمل کردند و با همه توان در برابر کمبودها ایستادند.

خاکی عنوان کرد: امروز نیز در برابر تحریم، چاره ای به جز پایداری و توجه به تولید داخلی نداریم، بسیاری از نیازهای جامعه در داخل کشور تولید می شود و نیازی به واردات نداریم.

وی گفت: صنایع جایگاه مهمی در تولید داخلی و تامین نیازها دارند و باید با مشارکت بخش خصوصی و دولتی بتوانیم کمبودها و مشکلات را پشت سر بگذاریم.

دبیر شورای گفت و گوی بخش خصوصی با دولت در قم افزود: تا زمانی که چرخه تولید فعال باشد و صنعت گر و تولیدکننده با خیالی آسوده مشغول به تولید باشند نیازی به بیگانگان در تامین اقلام اساسی خود نداریم.

وی اظهار کرد: مدیران باید به دنبال بخش نامه هایی باشند که برای تولید و صنعت،مانع تراشی نکند؛ بخش نامه ها و ابلاغیه های اداری، نباید تولید داخلی را مختل کند.

خاکی عنوان کرد: ایجاد سد در برابر تولید به نفع اقتصاد کشور نیست از این رو سیاست گذاری ها باید به گونه ای باشد که بتواند اقتصاد کشور را نجات دهد.

وی در مورد پرداخت معوقات تسهیلات ریالی و ارزی بیان کرد:هیچ صنعت گر و تولیدکننده خوش نامی نیست که نخواهد معوقات خود را پس ندهد،متاسفانه شرایط اقتصادی و افزایش هزینه ها و گرانی ارز بسیاری از دریافت کنندگان وام را با مشکلات فراوانی در پرداخت معوقات روبرو کرد.

رئیس اتاق بازرگانی قم گفت:اگر حمایت های لازم از سوی دولت و بانک ها اتخاذ شود با استفاده از بندهای قانونی می توان پرداخت معوقات را تسهیل کرد.

وی در این جلسه خواستار کوتاه شدن زمان صدور مجوزها از سوی دستگاههای دولتی در حمایت از سرمایه گذاران و بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: