• چهارشنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 985-384-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

300 واحد تولید کفش و 10 واحد چرم در قم معطل مواد اولیه داخلی

رئیس خانه صنعت و معدن و تجارت استان قم گفت: 300 واحد تولید کفش و 10 واحد تولید چرم در قم معطل مواد اولیه داخلی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، ابوالفضل فراهانی ظهر امروز در بیست و هفتمین جلسه شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی با دولت در استانداری قم عنوان کرد: استان قم،قطب تولید کفش است و باید برای تامین مواد اولیه مورد حمایت ویژه ای قرار بگیرد.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان کفش ماشینی قم افزود: در حدود 70 درصد از مواد اولیه در تولید کفش، کاملا داخلی و تنها 30 درصد وارداتی است؛ باید بررسی شود که چه سیاستی از سوی شرکت های داخلی در تامین مواد اولیه اتخاذ می شود که ما برای خرید مواد اولیه داخلی، درمانده تر از تامین مواد خارجی هستیم؟

فراهانی با بیان اینکه در حال حاضر 300 واحد تولید کفش و 10 واحد تولید چرم در قم معطل مواد اولیه داخلی است؛ گفت:تاکنون در هر شرایطی در تولید و صادرات دوام آورده ایم و اقدامات خوبی از سوی مسئولان در ساماندهی توزیع مواد اولیه شاهد بوده ایم اما اگر یک مدتی مسئولان پیگیر تامین این مواد نباشند، انحصار برخی از شرکت های پتروشیمی، تولیدکنندگان را فلج می کند.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان کفش ماشینی قم افزود:اگر شرایط به همین رویه ادامه داشته باشد و نتوانیم مواد اولیه را به میزان کافی تامین کنیم، بسیاری از واحدهای تولید کفش در قم،تعطیل می شود.

فراهانی اظهار کرد: باید توجه داشت که قیمت بالا و توزیع نامناسب مواد اولیه،صنعت کفش قم را با انبوهی از مشکلات مواجه کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: