• چهارشنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 985-484-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

برگزاری دوره های آموزشی تخصصی ویژه صادرکنندگان قمی

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان قم از برگزاری دوره های آموزشی تخصصی ویژه صادرکنندگان قمی به ویژه در زمینه بازاریابی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حسن آقاجانی امروز در بیست و هفتمین جلسه شورای گفت و گوی بخش خصوصی با دولت در استانداری قم عنوان کرد: صادرات در سطح جهانی با تحولات زیادی مواجه شده است و باید شیوه های صادراتی به روز رسانی شود.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان قم افزود: دوره های آموزشی تخصصی ویژه صادرکنندگان قمی به ویژه در زمینه بازاریابی و آشنایی با بازارهای هدف برگزار می شود.

وی در این جلسه در خصوص ذخایر برخی از مواد اشتعال زا در شهرک صنعتی شکوهیه هشدار داد و بیان کرد:اگر این مواد شیمیایی دچار آتش سوزی شود بسیاری از سرمایه ها در شهرک صنعتی از بین می رود.

آقاجانی اظهار کرد:در شهرک شکوهیه به لحاظ آتش نشانی و خدمات در اطفای حریق با کمبودهایی مواجه ایم و باید نظارت کافی بر روند ذخیره سازی موادی که آتش می گیرد اتفاق بیفتد.

در این جلسه محمود سیجانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم به تامین مواد اولیه در صنعت کفش در قم اشاره کرد و گفت:باید کارخانه پتروشیمی شازند اراک وضعیت توزیع این مواد را روشن کند و تولیدکنندگان را از بلاتکلیفی بیرون بیاورد.

وی اظهار کرد:وقتی 70 درصد از مواد اولیه در تولید کفش داخلی است و همچنان در تامین این مواد با مشکلاتی مواجه هستیم نشان دهنده توزیع نامناسب است و باید این موضوع حل و فصل شود.

احمد حاجی حسینی مسگر مدیر شرکت آب منطقه‌ای قم نیز در این جلسه در مورد برخی از دغدغه های تامین حقابه ها عنوان کرد:وضعیت حقابه قم از استان مرکزی در مورد سد ساوه هنوز مشخص نیست ولی در تلاش هستیم مجوز استفاده از حداقل معادل آبی که از سد ۱۵ خرداد رهاسازی شد را از سد ساوه دریافت کنیم.

پیمان عالمی رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی قم در مورد موضوع حقابه ها ادامه داد:طبق آمار سال ۹۶، مخازن آب قم حدود ۲۰۰ میلیون مترمکعب کسری دارد.

وی اظهار کرد: اگر حقابه از سد الغدیر ساوه در استان مرکزی تامین شود، مشکل کسری آب ،حل شدنی است؛ اراضی کشاورزی در اطراف سد الغدیر توسعه یافته و آب این سد به فروش می‌رود که با توجه به درآمدی که دارد وضعیت تامین حقابه توسط قم را دشوار کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: