• شنبه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-4014-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مصدومیت 6نفر در حریق شهرک شکوهیه قم

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی استان قم گفت: حریق در کارخانه رنگ شهرک واقع در شهرک صنعتی شکوهیه قم،6 نفر مصدوم از جمله 3 نیروی آتش نشان بر جای گذاشت.

عباس جعفری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در مورد حادثه آتش سوزی و انفجار شب گذشته در قم عنوان کرد:حادثه آتش سوزی در ساعت 22 و 43 دقیقه به آتش نشانی شهر قم اعلام شد و فرماندهی نیز نیروها را از چندین ایستگاه به شهرک صنعتی شکوهیه اعزام کرد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی استان قم افزود: تعداد 23 خودروی سنگین آتش نشانی به همراه 75 نفر نیروی عملیاتی در کمترین زمان در محل حاضر شدند.

وی با بیان اینکه وسعت حریق بیش از ده هزار متر مربع بود، اظهار کرد: نیروها تا ساعت تا 3 و نیم بامداد مشغول اطفای حریق بودند و تا سحر نیز به مرحله لکه گیری نرسیده بودیم، اما حریق در ساعت 5 صبح کنترل شد.

جعفری بیان کرد: در ابتدا کارخانه رنگ آتش گرفت و سپس دامنه آتش به کارخانه الیاف و نخ نیز سرایت کرد، این حریق 6 نفر مصدوم از جمله 3 نیروی آتش نشان بر جای گذاشت.

وی گفت: تا صبح نیروها درگیر اطفای حریق به طور کامل بودند چرا که با آتش سوزی گسترده ای مواجه بودیم و خطر سرایت آتش به نقاط دیگر وجود داشت.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی استان قم افزود: آتش نشانی شهری برای خدمات خارج از شهر وظیفه ای در اطفای حریق ندارد اما با توجه به فقدان مرکز آتش نشانی در شکوهیه، نیروها و تجهیزات برای کمک رسانی اعزام شدند.

محسن اوروجی مدیرکل مدیریت بحران استان قم نیز در حاشیه اطفای حریق عنوان کرد: در این حادثه 6 نفر از جمله 3 آتش نشان مصدوم شدند که 3 نفر دارای سوختگی سطحی و 1 نفر شکستگی گزارش شده است،در حال حاضر وضعیت عمومی مصدومان مطلوب است و تنها سه نفر به بیمارستان منتقل شدند.

وی اظهار کرد: نیروهای آتش نشانی با همه توان در صحنه حاضر شدند و گروه‌های پشتیبانی از جمله سپاه علی ابن ابیطالب، آب و فاضلاب شهری؛ راهداری و اورژانس نیز در کنار نیروها مستقر بودند.

اوروجی بیان کرد:در همان ابتدای عملیات محسن بهشتی و مهرداد غضنفری از معاونین استانداری قم و مدیریت شهرک های صنعتی در صحنه حضور داشتند، در این حادثه جانفشانی زیادی از سوی نیروهای آتش نشانی و سایر نیروهای پشتیبانی شاهد بودیم و خدمات شهری شهرداری قم نیز امکانات خوبی را به صحنه آورد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: