• چهارشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 985-2486-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

افزایش نرخ موفقیت در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم

سرپرست معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی قم با بیان اینکه در سال گذشته پکیج خدمات درمان ناباروری مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم تکمیل شده است، گفت: با به روز شدن تجهیزات، نرخ موفقیت درمان ناباروری در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، لیلا ناصرپور صبح امروز در نشست خبری به مناسبت سی و نهمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی محصول نظام جمهوری اسلامی درحوزه پژوهش و فناوری است و این امر سرلوحه اقدامات این نهاد است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی با هدف کاربردی و ارائه خدمات به انجام پژوهش‌های مختلف می‌پردازد و در همین راستا 3پژوهشگاه بزرگ، 29پژوهشکده و سه پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی مشغول فعالیت است.

سرپرست معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی قم بیان کرد: خدمات شاخص پژوهشی جهاد دانشگاهی قم، درمان ناباروری است و در همین راستا سالنه حدود 3هزار و 500 تا 4هزار نفر پرونده جدید در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی تشکیل می‌شود که از این تعداد 40درصد خارج استان قم و 10درصد مراجعه کنندگان خارج از کشور هستند.

وی ادامه داد: ارائه خدمات مناسب  با قیمت پایین تر از مراکز دیگر در داخل و خارج کشور و همچنین نرخ بالای موفقیت درمان از دلایل مراجعه افراد از خارج استان و خارج کشور به مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم است.

ناصرپور تصریح کرد: ارائه خدمات مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم باعث گردش مالی بسیار خوبی در استان قم شده است و مراجعه کنندگان خارج از استان به دلیل اقامت در استان قم برای تکمیل روند درمانی، از خدمات استان قم استفاده می‌کنند که ارز آوری برای استان قم دارد.

وی اضافه کرد: در سال گذشته پکیج خدمات درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم تکمیل شده است و اکنون خدمتی در حوزه درمان ناباروری نیست که در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم ارائه نشود.

سرپرست معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی قم اظهار کرد: تکنولوژی تشخیص سلامت جنین در استان قم و استان‌های همجوار وجود نداشت که این خدمت اکنون در مرکز درمان ناباوری جها ددانشگاهی قم ارائه می‌شود؛ این خدمت باعث حذف جنین‌های معیوب و دارای مشکلات ژنتیکی می‌شود و جنین سالم به رحم مادر منتقل می‌شود و همچنین در این خدمت انتخاب نوع جنسیت جنین مقدور می‌شود.

وی گفت: نرخ درمان ناباروری مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم در سال گذشته افزایش یافته است که به دلیل به روز شدن تجهیزات مرکز است؛ همچنین در استان قم دو گروه پژوهشی سلول‌های بنیادی مزانشیمی و بیولوژی و تولید مثل در جهاد دانشگاهی قم مشغول فعالیت است که باعث ارتقا سطح علمی خدمات می‌شود.

ناصر پور تاکید کرد: تحقیقات سلول‌های بنیادی در مرکز جهاد دانشگاهی قم در حال انجام است و با وجود اینکه تحقیقات در این زمینه بسیار بار مالی زیادی دارد، ولی انجام این تحقیقات لازم است تا از علم روز جهان عقب نمانیم.

وی خاطر نشان کرد: صنعت گردشگری از صنایع بزرگ در دنیا است و در استان قم به دلیل ظرفیت‌هایی که دارد می‌توان در حوزه گردشگری اقدامات مناسبی انجام داد و در این خصوص طرح سامانه گردشگری سلامت در جهاد دانشگاهی در حال پیگیری است.

سرپرست معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی قم اظهار کرد: همچنین در خصوص موضوع ارز دیجیتال که موضوع بسیار مهمی است، طرحی برای ساماندهی ارز دیجیتال در استان قم توسط جهاد دانشگاهی ارائه شد که اقدامات پژوهشی در این خصوص در حال انجام است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: