• شنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 985-1084-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

حجت الاسلام ذوالنور:

بانک های قم،در پرداخت تسهیلات اشتغال، عملکرد خوبی نداشتند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک های قم،در پرداخت تسهیلات اشتغال، عملکرد خوبی برای خانواده های گرفتار نداشتند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور ظهر امروز در پنجمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در تالار امام جواد(ع) عنوان کرد: ما در جنگی تمام عیار اقتصادی قرار گرفته ایم و بر اساس بیانات رهبری باید قرارگاهی تعریف شود و به مقابله جدی با دشمن در این جنگ بپردازیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود:گام نهادن در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید،مهم ترین راهکار برای مقابله با دشمن در جنگ اقتصادی است.

وی در مورد پرداخت وام به اقشار ضعیف اظهار کرد: بانک های قم،در پرداخت تسهیلات اشتغال، عملکرد خوبی برای خانواده های گرفتار و ناتوان نداشتند،این پولها نباید رسوب شود و به دست خانواده های نیازمند برای ایجاد اشتغال نرسد.

حجت الاسلام ذوالنور بیان کرد:جامعه هدف در سازمان های حمایتی،از اقشار بسیار آسیب پذیر هستند و پای دویدن برای دریافت وام را ندارند و به همین دلیل تخصیص اعتبارات به این قشر گاهی هیچ نتیجه مطلوبی ندارد.

وی گفت: پرداخت تسهیلات اشتغال طبق تبصره 16 نهادهای حمایتی امری ضروری و مهم است و نباید به کندی انجام شود،از طرفی شاسته است تمهیدات لازم اندیشیده شود تا این قشر ضعیف بتوانند از این وام استفاده کنند و گرفتار بروکراسی ها نباشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تاکنون پرونده های زیادی برای دریافت 45 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در قم معرفی شده اما هنوز بخش قابل توجهی به مرحله پرداخت نرسیده است.

وی افزود:امسال نیز مبلغ 60 میلیارد تومان برای اشتغال اقشار آسیب پذیر در سازمان های حمایتی تخصیص یافته است که با این روال قشر ضعیف نمی تواند از این وام برای اشتغال زایی استفاده کند.

وی بیان کرد:انتظار می رود مدیران، تمامی چالش ها و موانع اقتصادی را به خوبی پایش کنند و برای برون رفت از این مشکلات با شناخت نقاط ضعفی که وجود دارد پا به میدان بگذارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: