• شنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 985-1184-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم:

945 نفر مددجوی کمیته امداد قم، وام اشتغال دریافت کردند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم گفت:در سال گذشته از میان 2 هزار و 240 نفر درخواست کننده،945 نفر مددجوی کمیته امداد قم، وام اشتغال دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم،اکبر میرشکار ظهر امروز در پنجمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در تالار امام جواد(ع) عنوان کرد:دریافت وام برای جامعه هدف نهادهای حمایتی دارای شرایطی است که گاه افراد قادر به تامین این شرایط نیستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم افزود:سال گذشته از میان 2 هزار و 240 نفر درخواست کننده و فیلتر شدن افراد توسط بانک، 1180 نفر معرفی شده و تنها 945 نفر مددجوی کمیته امداد قم، وام اشتغال دریافت کردند. این افراد موفق شدند وام 20 میلیون تومانی برای طرح های اشتغال زایی دریافت کنند،امسال نیز سرانه وام به 50 میلیون تومان رسیده تا در شرایط اقتصادی فعلی بتوان به ایجاد اشتغال پرداخت.

میرشکار بیان کرد:یکی از درخواست های مهم ما از بانک ها،دو مرحله ای کردن وام اشتغال برای مددجویان است تا در صورتی که در مرحله نخست موفق به ایجاد اشتغال شدند بخش دوم وام آزادسازی شود اما تاکنون بانک این مساله را نپذیرفته است.

در ادامه هادی کریمی اصل سرپرست بهزیستی استان قم در خصوص اعتبارات سال 97 عنوان کرد:این اعتبارات طبق بند ب تبصره 18 در حدود 8 میلیارد تومان بوده است که برای جذب آن 590 نفر معرفی شدند و در نهایت 541 متقاضی موفق به دریافت وام اشتغال شدند.

وی اظهار کرد:یکی از اهداف مهم بهزیستی توجه به اشتغال پایدار روستایی است که در این خصوص راه اندازی پنل های خورشیدی، از طرح های مهم است و تاکنون 150 نفر از مددجویان ساکن روستا از این طرح در تولید انرژی استقبال کردند.

کریمی اصل تصریح کرد:همچنین از جمله برنامه های مهم بهزیستی،توانمندی افراد مددجو است که در سال گذشته 123 نفر از مددجویان بهزیستی با دریافت وام از حمایت های تحت پوشش بهزیستی خارج شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: