• سه شنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-7814-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

فرمانده پلیس راه کشور:

ایمن‌سازی راه‌ها، موجب کاهش 95درصدی حوادث ترافیکی می‌شود

فرمانده پلیس راه کشور گفت: ایمن سازی راه‌های مواصلاتی، موجب کاهش 95 درصدی حوادث ترافیکی و تصادفات می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید تیمور حسینی، ظهر امروز در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های قم در تالار امام جواد استانداری قم عنوان کرد:عوامل مهمی در ایمنی راههای مواصلاتی و کاهش تصادف و سوانح جاده ای نقش ایفاء می کنند که از این میان ایمن سازی راههای مواصلاتی، موجب کاهش 95 درصدی حوادث ترافیکی و تصادفات جاده ای می شود.

وی اظهار کرد: باید در جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل و بهره گیری از تجهیزات نوین در جهت کاهش تصادفات جاده ای اقدامات لازم انجام بگیرد زیرا هر یک سهم مهمی در کاهش تصادفات دارند.

وی با بیان اینکه نیاز به راهبردهای کارآمد و اساسی در ارتقای کیفیت وضعیت ترافیکی راههای کشور و مهندسی ترافیک داریم، عنوان کرد:از سال 85 با تدابیر لازم شاهد کاهش تلفات حوادث ترافیکی بوده ایم که نشان می دهد می توان عوامل مختلف در بروز تصادف را شناسایی و رفع کرد.

وی گفت: نهضت بزرگی در قالب تغییرات چشمگیر و تحولات اساسی در وضعیت راههای کشور اتفاق افتاد و باید در جهت کاهش تلفات، سایر عوامل را نیز رفع کنیم.

فرمانده پلیس راه کشور افزود: در برخی از محورهای کشور اولین خطا همان آخرین خطا محسوب می شود و به راحتی جان افراد به مخاطره می افتد، اگر در محوری گره های ترافیکی وجود دارد باید دید چه طرح های عمرانی می تواند موجب بهبود راه و کاهش تلفات و ترافیک شود.

وی بیان کرد:همچنین باید به کاهش خطای انسانی و بهبود وضعیت رانندگی در جاده ها توجه داشت، بی شک راه و نوع وسیله نقلیه و عوامل انسانی هر یک سهم مهمی در تصادفات دارند.

حسینی اظهار کرد: هر یک از راه‌های مواصلاتی در استان های مختلف دارای شرایط خاص خود هستند و نمی توان نسخه واحدی را برای همه راهها و معابر در سطح کشور پیچید و باید نگاهی کارشناسانه در شناخت عوامل ترافیکی داشته باشیم.

وی گفت: خودروهای ناایمن نیز یکی از عوامل مهم در بروز تصادف است، گاهی دو خودرو در یک شرایط دچار تصادف می شوند اما آمار تلفات در خودروی ناایمن بیشتر است.

فرمانده پلیس راه کشور افزود: البته بر اساس بسیاری از تحلیل‌ها،عامل انسانی نقش مهمی در تصادفات دارد و نمی توان از سهم خطای انسانی در تصادف غفلت کرد.

گفتنی است در این جلسه طرح ارتقای ایمنی راههای مواصلاتی استان قم با اعتبار 25 میلیارد تومان به تصویب اعضای کمیسیون رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: