• شنبه ۲۶ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-9014-5
  • خبرنگار : 57010
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

خطوط اتوبوسرانی قم نیاز به اصلاح و بازنگری دارد


مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم گفت: به دلیل بالا بودن هزینه خرید و نگهداری اتوبوس، کار کردن در برخی از خطوط به‌هیچ‌عنوان صرفه اقتصادی ندارد که به همین دلیل این خطوط نیاز به اصلاح و بازنگری دارند.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، امیر یزدی با اشاره به بالا رفتن قیمت اتوبوس‌های حمل‌ و نقل درون‌شهری، اظهارکرد: قیمت اتوبوس‌هایی که ده سال پیش خریداری‌شده ۱۰۰ میلیون تومان بود که قسمتی از اعتبارات آن‌ها توسط بخش دولتی تأمین می‌شد، درحالی‌که قیمت همان اتوبوس در حال حاضر به یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رسیده است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به تصمیم شهرداری برای خرید تعدادی اتوبوس در سال ۹۶ گفت: شهرداری قم در یک مرحله ۵۰ دستگاه اتوبوس خریداری کرد که اوایل سال ۹۷، این تعداد به‌صورت کامل وارد ناوگان شدند، اما به دلیل نبود برنامه‌ریزی در مورد نحوه استفاده از این تعداد اتوبوس به‌مرور این اتوبوس‌ها وارد برخی خطوط شده که دارای مشکلاتی بودند.

یزدی بیان کرد: به دلیل بالا بودن هزینه خرید و نگهداری اتوبوس، کار کردن در برخی از خطوط به‌ هیچ‌ عنوان صرفه اقتصادی ندارد به همین دلیل این خطوط نیاز به اصلاح و بازنگری دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خط ۱۰۶، مسیر جوادالائمه(ع) به سمت دانشگاه پیام نور قم یکی از خطوطی است که به لحاظ حمل‌ و نقلی این مسیر توجیه اقتصادی ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: