• دوشنبه ۲۸ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 985-3986-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

پذیرش 3هزار و 995نفر در دانشگاه جامع علمی کاربردی قم

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی قم گفت: 3هزار و 995نفر برای مهمرماه در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم پذیرش شدند که از این تعداد 60درصد در مقطع کاردانی و 40درصد در مقطع کارشناسی هستند.

به گزارش خبرنگار  ایسنا منطقه قم،  محمدحسن نادری در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان کرد: خبرنگاران رابطین بین مردم و مسئولین هستن د واین پل ارتباطی می‌تواند بریا توسعه کشور بسیار موثر باشد.

وی افزود: در 6مرکز علمی کاربردی استان قم ظرفیت پذیرش 3هزار و 995نفر ایجاد شده است که 40درصد ظرفیت برای شاغلین و 60درصد ظرفیت آزاد است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی قم بیان کرد: 57کد رشته و 54رشته تحصیلی در دانشگاه‌های علمی کاربردی استان قم تعریف شده است که 60درصد کاردانی و 40درصد کارشناسی است؛ هدف دانشگاه علمی کاربردی توانمندی و مهارت افزایی است و تنها به مدرک گرایی توجه نمی‌شود.

وی ادامه داد: 4گروه اصلی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد که 39درصد ظرفیت مختص گروه فرهنگ و هنر، 39درصد گروه مدیریت، 14درصد گروه صنعت و 8درصد گروه کشاورزی است.

نادری تصریح کرد: سمت و سوی رشته‌های تعریف شده در راستای برنامه‌ها و اهداف پیش روی استان است و بر همین اساس 5رشته جدید تحصیلی در استان قم پذیرش خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در گذشته هیچ مرکز خصوصی در مراکز علمی کاربردی وجود نداشت ولی بر اساس اهداف اصل44قانون اساسی و دانشگاه علمی کاربردی، دو مرکز بخش خصوصی در سال جاری اضافه شده است که یک مرکز در منطقه اقتصادی سلفچگان است که به تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه کمک خواهد کرد؛ همچنین دو مرکز دیگر نیز در حال دریافت مجوزهای لازم هستند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی قم اظهار کرد: یکی از نکاتی که برای پذیرش تاسیس مرکز علمی کاربردی مورد توجه قرار می‌گیرد، ایجاد محیط واقعی کار است تا دانشجویان درس‌های عملی را در محیط واقعی کار سپری کنند.

وی خاطرنشان کرد: دو رویداد شتاب در حوزه سوهان و گردشگری در سال جاری توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم برگزار خواهد شد تا توانمندی‌های استان در این دو حوزه عرضه شود.

نادری تاکید کرد: پانزدهمین جشنواره قرآنی دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور برای پنجمین سال پیاپی در استان قم برگزار می‌شود و در این خصوص امیدواریم این جشنواره به نحو مطلوب اجرایی شود.

وی گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی، سطح بندی مراکز در سطح کشور را آغاز کرده است و در این خصوص دو مرکز استان قم موفق به ارتقا سطح کیفی شدند و این نشان دهنده ارتقا دانشگاه‌های علمی کاربردی استان است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی قم عنوان کرد: در حوزه ورزش دانشگاه علمی کاربردی موفقیت‌های بسیاری خوبی را کسب کرد؛ مدتی پیش المپیاد ورزشی دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور برگزار شد که استان قم با کسب 28مدال در 17رشته، مقام پنجم کشور را کسب کرد که این نتیجه در قم بی سابقه بوده است.

وی افزود: همچنین در المپیاد ورزشی مراکز آموزش عالی استان قم، دانشگاه علمی کاربردی رتبه دوم را کسب کرد و همچنین برخی از دانشجویان مراکز علمی کاربردی قم به عنوان نمینده دانشجویان کشور در مسابقات جهانی شرکت کردند که بر همین اساس نماینده دانشگاه علمی کاربردی موفق به کسب مدال قهرمانی مسابقات بین المللی کاراته در کشور مالزی شد.

نادری بیان کرد: کلینیک توسعه اشتغال و کارآفرینی با همکاری پارک علم و فناوری استان قم آغاز شد و اولین دوره با موفقیت انجام شد و دومین دوره نیز آغاز شده است؛ در این کلینیک به افرادی که در حوزه‌های مختلف ایده‌های شغلی دارند، مشاوره دریافت می‌کردند و این موضوع باعث تسریع و تسهیل امور می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: